Видеа

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Неделковски за Охридскиот маратон: За среќа Охрид доби градоначалник македонец, спортист, маж, срце од човек – Пецак

Миленко Неделковски својата најнова емисија ја наслови „Охридски маратон“. Тој зборува за Охридскиот маратон, но и за еден настан кој...

АктуелноВидеаОхрид

Марко Пејчиновски го најави последно препливување за ова лето – На Голема Богородица, Марко ќе плива 64 километри на релација Охрид-Струга-Св. Наум-Охрид

Охридското пливачко чудо, младиот Марко Пејчиновски го најавува неговото десеттото и последно препливување за ова лето. Во недела, на 28-ми...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

Професор Сефиданис: Ова е удар врз културно наследство кое ни го остави Прличев но, нас ова не не обесхрабрува

По нецели 48 часа од промоцијата, паметниот споменик на Виртуелен Прличев вандализиран. Проф. д-р Анис Сефиданис кој работеше на креацијата...

АктуелноВидеаВидеоОхридПоследни Вести

(ВИДЕО) Охриѓани добија виртуелен сограѓанин – можете да имате непосредна интеракција со дигиталната свест на Вториот Хомер

Синоќа на плоштадот на уметноста Долна Порта, беше промовиран дигитален паметен споменик кој ги вкрстува вештачката интелигенција и виртуелната реалност...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Сообраќаен колапс во Радожда – жителите бараат итно некој да го среди хаосот

Рибарското село Радожда се која година се поатрактивна дестинација за туристите. Селото стана познато по едни од најубавите рибни ресторани...

1 41 42 43 53
Page 42 of 53