Охрид

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Силен дожд пропратен со град утрово во 4:40 го погоди Охрид

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Невремето ја зафати и Македонија. https://www.youtube.com/watch?v=2DJF0MiumBg&ab_channel=Ohrid1%2FNews1 Според прогнозата на УХМР, локално процесите ќе бидат...

UncategorizedАктуелноОхрид

Да помогнеме! Млад охриѓанец се бори со редок и агресивен облик на рак на мозокот, потребни се средства за лекување во Турција

Охриѓанецот Лулзим Демирали од Охрид има потреба од наша помош.  Дијагностициран му е редок и агресивен облик на рак на...

АктуелноОхрид

(ФОТО) Промовирана книгата „Манастир Св. Спас Горно Лакочереј, време, луѓе настани“ од Отец Ристе Наумоски

Во преубавиот амбиент на манастирот Св. Спас, Горно Лакочереј, денеска се одржа промоција на книгата од Отец Ристе Наумоски „Манастирот...

АктуелноОхрид

(ФОТО) Традицијата продолжува: Хуманитарна спортско-рекреативна акција „За посреќно детство“

Спорт, забава, едукација, дружење, насмевки и хуманост од бројните посетители и учесници кои го исполнаа Градскиот плоштад во Охрид денес...

1 2 705
Page 1 of 705