АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Ахмети: Мерко треба да биде под истрага, ни Дрин не може да ја избегне истрагата

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска изјави дека за никого не треба да има амнестија, а државните органи слободно може да вршат истаги. Ахмети рече и дека  Мерко треба да биде под истрага и дека тој самиот не се противи на такво нешто, бидејќи според него, гласан е за такво нешто во генералниот совет, објави ТВ 24.