АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Патничко возило во директен судар со товарен камион на патниот правец Струга – Вевчани

Тешка сообраќајна несреќа на патниот правец Струга – Вевчани. Се судрија патничко возило и товарен камион. Сообраќајот стопиран, што предизвика долги колони до Струга и до Враништа во двете насоки Полицијата врши увид.

 

 

извор: Охрид 1