Видео

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Донев: Преку 150 планови кои ги работела оваа локална самоуправа се потпишани од лица кои немале овластување, сега мора да ги вратиме назад, кој ќе сноси одговорност за ова?

Бурна седница на советот на Општина Охрид. Советниците дискутираат за тоа што сработиле ЈП во во изминатите три месеци. Претседателот...

АктуелноВидеоОхрид

Туристичка сезона 2022 – Се враќаат линиите со Израел и Лондон, доаѓаат туристи од Холандија, се враќаат и кружните тури

2022 година по многу нешта е предизвикувачка, пред се поради состојбите кои се случуваат во Европа, но Македонија како туристичка...

АктуелноВидеоОхрид

(ВИДЕО) И рибите ли „прават“ палачинки? Пластична амбалажа, шишиња, гума од точак – секојдневно се вадат од Езеро

Некако ни стана навика после тренинг да собериме едно врешче џубре. Вчера собравме многу пластична амбалажа од храна, некое пластично...

АктуелноВидеоОхрид

(ВИДЕО) Спортскиот херој Марко Пејчиновски најави нов подвиг – 10 препливувања во 10 викенди, да исплива 250 километри, побара само да го поддржиме

Младиот спортски херој Марко Пејчиновски за летово најави нов подвиг. „Откако ја започнав својата пливачка кариера, па се до денеска,...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

Петкоска: Власта не го закочи само Собранието, туку ги закочи и Охрид и Струга и целокупниот туристички и економски развој на државата

Случувањата на вчерашната пленарна седница се најдобар сведок за дволичноста на власта која со избрзаните законски решенија, туристичките места ги...

АктуелноВидеоОхрид

Пецаков: Нова фекална канализација во Лескоец, продолжува трета фаза од изградбата на булеварот „Македонски Просветители“, а во наредниот период ќе отпочне реализација и на останатите проекти во Охрид

Во текот на денешниот ден ќе презентираме и ќе посетиме неколку локации каде што се одвиваат градежни активности. Првата веќе...

1 2 10
Page 1 of 10