Видеа

АктуелноВидеаВидеоОхридПоследни Вести

(ВИДЕО) Охриѓани добија виртуелен сограѓанин – можете да имате непосредна интеракција со дигиталната свест на Вториот Хомер

Синоќа на плоштадот на уметноста Долна Порта, беше промовиран дигитален паметен споменик кој ги вкрстува вештачката интелигенција и виртуелната реалност...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Сообраќаен колапс во Радожда – жителите бараат итно некој да го среди хаосот

Рибарското село Радожда се која година се поатрактивна дестинација за туристите. Селото стана познато по едни од најубавите рибни ресторани...

ХЕРОИТЕ на Охрид го „гланцаат“ градот
АктуелноВидеаВидеоНаш ИзборНаш изборОхридПоследни Вести

„Комуналец“ чисти додека младите се забавуваат на изгрејсонце во центарот на Охрид

Екипите на ЈП Охридски Комуналец продолжуваат со своите редовни активности, додека атмосферата во центарот на Охрид на изгрејсонце е весела...

1 42 43 44 53
Page 43 of 53