Интервјуа

АктуелноИнтервјуаОхрид

ЈП „Билјанини извори“ претпријатие за пример – со домаќинско работење, потрошената електрична енергија намалена за 70 %

Домаќинското работење на ЈП „Билјанини избори“ ги дава првите резултати. Потрошената електрична енергија во месец август е намалена за 50...

АктуелноИздвојувамеИНТЕРВЈУИнтервјуаНаш изборНаш ИзборОхрид

Охрид – легитимниот наследник на античкиот Лихнидос е и ќе биде моја најголема инспирација, вели Нина Ангелоска во интервју за Охрид1

Уметник со висок стил, перфекција, желба да се предочи реалноста пред очите на гледачот. Младата охриѓанка Нина Ангелоска се повеќе...

АктуелноИНТЕРВЈУИнтервјуаНаш ИзборНаш изборОхрид

Охридскиот рокер кој полека го освојува светот, Александар во интервју за Охрид1: Го живеам сонот за кој мечтаев!

Откако излезе пред очите на пошироката музичка јавност преку настапите се до финаленто на Гранд ѕвездите, охридскиот рокер Александар Јосифовски...

АктуелноИздвојувамеИНТЕРВЈУИнтервјуаНаш изборНаш ИзборОхрид

Македонската снаа од Кенија, Емм Вандера Блажеска, екслкузивно во интервју за Ohrid1: Охрид беше првата дестинација кога прв пат дојдов во Македонија

Емм Вандера Блажеска која веќе неколку години живее во Македонија, поточно Скопје се повеќе го привлекува вниманието , особено преку...

АктуелноВидеаВидеоИнтервјуаОхрид

(ВИДЕО) Сашо Митан во „Охридски приказни“: Кој имал среќа утрово да се разбуди во Охрид, може да смета дека за денес доволно постигнал во животот

Мора сите заедно да се обидеме да ја продадеме приказната за Охрид. Мора да дефинираме точна стратегија, кој сакаме да...

АктуелноИнтервјуаОхрид

Поповиќ: Се е подготвено за почетокот на „Охридско лето“ – како што се ближи почетокот, така расте и возбудата

Четирите светски познати тенори од Италија, Алесандро Косентино Де Акриса, Федерико Сера, Џовани Мариа Палмиа и Уго Тарквини под диригентската...

АктуелноВидеаВидеоИнтервјуаОхрид

Славески: Јавниот долг е загрижувачки, може да ја премине црвената линија

Цените растат, животниот стандард паѓа, граѓаните загрижени, Владата смирува, опозицијата обвинува. Тие велат дека мерките од Владата не покажале резултати...

АктуелноВидеоИнтервјуаОхрид

(ВИДЕО) Петар Маркоски: Уметниците и спортистите се најдобрите промотори на својата држава, ја имам таа привилегија во Охрид да црпам непресушна енергија и инспирација

Петар Маркоски познат како детето со виолината. За прв пат со виолината се среќава на 7 годишна воздраст кога го...

1 2 6
Page 1 of 6