Редакција

Наш изборНаш ИзборОхрид

Пронајдена бела прашкаста материја кај лице од Охрид

На 15.04.2024 во 19.30 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода лице на (40) од...

АктуелноОхрид

Пецаков: Во склоп на поранешната касарна, ќе биде најголемиот рекреативно авантуристички парк во Југоисточна Европа

Во склоп на поранешната касарна, ќе биде најголемиот рекреативно авантуристички парк во Југоисточна Европа. Согласно проектот е предвидено да се...

МакедонијаНаш изборНаш Избор

(ФОТО) Смок долг 2,5 метри забележан на игралиштето на Фудбалската федерација на Македонија во општина Аеродром

Змија од видот смок е забележана на игралиштето на Фудбалската федерација на Македонија во општина Аеродром Смокот долг околу 2,5...

Република

Мицкоски: Ова се избори на кои народот ќе си ја врати државата, а оние од ДУИ и нивните измеќари од СДС кои ја киднапираа и ограбуваат ќе одговараат

Ова се избори во кои народот треба да си ја врати државата која е киднапирана од страна на неколкумина од...

Наш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Градоначалникот Пецаков во обиколка на активностите кои се одвиваат во СРЦ “Билјанини Извори”

Денеска извршив обиколка на активностите кои се одвиваат во СРЦ „Билјанини извори“ на теренот со вештачка трева. Таму започнати се...

1 2 972
Page 1 of 972