Наш Избор

Наш ИзборНаш изборОхрид

Црвен крст Охрид со „ВОЛШЕБНА ЕЛКА“наменета за децата од социјално загрозените семејства

Стартува Новогодишната хуманитарна акција на Црвен крст Охрид „ВОЛШЕБНА ЕЛКА“наменета за децата од социјално загрозените семејства. Во соработка со KAM...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Пецаков: Како најскапоцен подарок од Бога, доделена ни е честа да го величиме и славиме нашиот молитвеник, духовник, просветител, нашиот најголем учител, Свети Климент Охридски

Во предвечерието на големиот празник, повторно стоиме пред портите на неговиот манастир, ги допираме стоелтијата, ја слушаме светата тишина и...

Наш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Познатиот охридски уметник Никола Упевче ја запроси својата избраничка Катерина, пред истоимената црквичка на нејзиниот именден

Познатиот охридски уметник Никола Упевче денес , на празникот Св.Екатерина ја запроси својата избраничка Катерина Ѓоргиева. Никола тоа го направа...

1 2 330
Page 1 of 330