Видеа

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Сообраќајна несреќа на кружниот тек на Бул. Туристичка со Абас Емин

Сообраќајна несреќа на кружниот тек на Бул. Туристичка со Абас Емин. Полицијата врши увид. https://www.youtube.com/watch?v=A64StARIX-4&ab_channel=%D0%98%D0%BD%D1%84%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%81 извотр: Охрид 1...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Возобновувањето на традиција во Охрид за Водици во 1993, снимка од документариот филм – Македонија: Границите на раздорот

Почетните неколку минути од документарниот филм „Macédoine: les frontières de la discorde“ (Македонија: границите на раздорот) од 1993 година, на...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Нуркачите денеска ги чистеа плитките води околу пристаништето – просторот подготвен за скокачите по светиот крст

Денес ги чистевме плитките води околу пристаништето. Лименки, чаши, шишиња, конзерви и метални предмети 'рѓосани... Погледнете како изгледаше денешната акција....

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Пецаков: Ќе почне изградбата на плоштадот „Крушевска Република“, капитален проект вреден 47 милиони денари

„Почитувани, иако е градот со наследени големи долгови, најдовме начин да вратиме добар дел од нив. но, и реализиравме вистински...

1 2 22
Page 1 of 22