Актуелно

АктуелноОхрид

Пецаков: Синоќа се одржа уште едно издание на манифестацијата чија цел е зачувување од заборав на звуците и песните од охридскиот мелос.

Синоќа се одржа уште едно издание на манифестацијата чија цел е зачувување од заборав на звуците и песните од охридскиот...

АктуелноОхрид

Николоски: Автопатот Охрид-Кичево, експресниот пат Градско-Прилеп и браната Отиња се трите проекти со кои ќе се занимавам во следната недела по преземањето на функцијата

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и предлог за министер во Министерство за транспорт, Александар Николоски во своето гостување во вестите на Канал...

АктуелноОхрид

Пецаков: Се сретнав со членовите на боксерскиот клуб “Алексо” кои ќе учествуваат на државниот натпревар – Им посакувам успех!

Денеска се сретнав со членовите на боксерскиот клуб "Алексо" од Охрид кои на 22 јуни ќе земат учество на државниот...

АктуелноОхрид

Кривична пријава за Охриѓанец – вршел ископ на карпа на државно земјиште и ја нарушил стабилноста на столбови за пренос на електрична енергија

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 69-годишно лице од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „бесправно...

1 2 802
Page 1 of 802