АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

СДСМ го разреши партискиот секретар во Охрид

По само два месеци од како го избраа, организацијата на СДСМ во Охрид денес го разреши секретарот Спасе Спасески. Неофицијално тој е разрешен бидејќи не се појавувал на состаноците во партијата, а отсуството во активностите го правдал со премногу професионални и приватни обврски. Било заклучено дека на негово место ќе биде поставен нов кадар кој ќе има време да оди...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Втор во ,,Ѕвездите на Гранд,, освои 40 илјади помалку гласови од победникот

Македонскиот пејач Александар Јосифовски заврши втор во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Тој во суперфиналето се натпреваруваше против Нермин Хаџиќ...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Проект за реновирање на два тоалети и поставување лифт за ученици со посебни потреби во ОЕМУЦ Св.Наум Охридски

Започна со реализација проектот за реновирање на два тоалети и поставување на лифт за ученици со посебни потреби, информираат од...