четврток, февруари 29, 2024

Видеа

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Репрезентативецот Филип Талески удрен со пендрек на финалето на купот меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер во Охрид

Македонскиот репрезентативец Филип Талески со ништо не го предизвика инцидентот што се случи на финалето на купот меѓу Вардар и...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Третото место на „Образовното рандеву 2023“ за учениците од СОСУ,,Св.Кирил и Методиј ”-Oхрид

Ученици и наставници од средни училишта учествуваа на дводневните натпревари на кои  ги презентираат знаењата и вештините во комуникација, толеранција,...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Чисти функционални јавните тоалети во Охрид, концесионерот вели: „Мора да бидат беспрекорно чисти“

Јавните тоалети во Охрид конечно како што доликува на туристички центар. Чисти, средени и функционални. Концесионерот Миле Пендик за Охрид...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Аџиоски: Цели шест години власта не го гради автопатот Кичево – Охрид, а сега се зафаќа за нови делници за кои секојдневно излегуваат криминалните зделки на Груби и Ковачевски

Тим предводен од пратеникот Мирче Аџиоски на ВМРО-ДПМНЕ, денес е во посета Пештани,  и населените места Елшани и Долно Коњско...

1 23 24 25 49
Page 24 of 49