АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Јосифоски: Пензиите мора да се зголемат линеарно по 5000 денари

Пензиите мора да се зголемат линеарно по 5000 денари, вели Кирил Јосифоски од здружението на пензионери. Тој додава дека при последната посета на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Охрид, оствариле кратка средба со него, и побарале да остварат работна подолга средба на која ќе му ги образложат проблемите, но и нивното гледиште за надминување на истите.

suport tableta bord adidas yeezy shoes custom baseball uniforms logitech c270 microphone not working Bonnets rugby corner Bonnets rugby corner nike air max 90 isolateur cloture electrique ruban converse lugged beige koaxialní kabel hornbach welche kaffeemaschine für 1 person nike air max 1 ultra moire black white ราคา játék hajszárító árukeresö táskafül bőr nike wiki