Видеа

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Учениците од Гимназијата кои беа наградени за нивниот проект за покренување на еколошката свест на видео рекламата на НАТО

Видео реклама на НАТО за покренување на свест за еколошките и климатските проблеми во која учесници се и нашите гимназијалци....

ВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Туристички автобуси чекаат да нема сообраќај на двете коловозни ленти, за да може да поминат низ тунелите кај Буково

Туристичките автобуси кога досѓаат за Охрид преку Битола , мора да застанат и да чекаат да нема сообраќај на дете...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Патничко возило во директен судар со товарен камион на патниот правец Струга – Вевчани

Тешка сообраќајна несреќа на патниот правец Струга - Вевчани. Се судрија патничко возило и товарен камион. Сообраќајот стопиран, што предизвика...

АктуелноВидеаОхрид

(ВИДЕО) Матурантот од Гимназијата, Кристијан Шишкоски ќе го претставува Охрид и Македонија на Меѓународна олимпијада по физика во Токио

Охриѓанецот Кристијан Шишкоски кој е и првенец на генерација од ОСУ Св. Климент Охридски заедно со уште четворица ученици, е...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Пецаков: Европеизацијата на Македонија никогаш не била доведена во прашање, само начините, методите и политичките средства како тоа се остварува, биле различни

Во организација на Паневропската Унија на Македонија, денес во кафе барот „Кадмо“, се одржа дебата на тема: „Европеизација на Македонија-дали...

1 22 23 24 53
Page 23 of 53