АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ФОТО) Охрид некогаш – Главната градска плажа кај Палас

Она што денес е плажата Куба либре… некогаш била плажата пред Палас…, напиша на својот ФБ профил Никола Митровиќ Бабе.

Инаку последниве неколку години Охриѓани се враќаат на Градската плажа. Последниве години од јуни до септември Кејот е полн со капачи, лежалки, чадори за сонце, а тревникот, клупите и плочникот се премали за да ги примат сите кnike daybreak uomo corsair ddr3 1600 isolateur cloture electrique ruban μπουφαν γυναικειο speed x cordura pallone calcio a 11 ciorapi compresivi pana la coapsa cheap jerseys balmain carbone fragrantica converse blanche et doré custom baseball uniforms polaroid κάμερα callaway reva femme detske lyžiarske nohavice 134 140 kilpi predam comprar fatos de treino adidas baratos isolateur cloture electrique ruban и тука сакаат да уживаат и да се разладат во топлите денови.  Враќањето на капачите на Кејот само покажува дека се тече и се, се менува и кругот пак ќе се заврти таму од каде што почнал. По долги години „проби“ со различни „нови“ плажи, повторно луѓето се вратија таму каде се започна. Постарите местото го паметат како ПТТ, помладите како „Хотел Тино“, а сите генерации знаат каде е „пред Палас“.

фото: ФБ Никола Митровиќ Бабе

Поврзани вести :

Охриѓанецот Ѓорги Љатко раскажува за Охриѓани и плажите во Охрид некогаш – за плажата кај ПТТ, Лабино, Канео …

(ВИДЕО) Охриѓани си ја вратија некогашната „Градска плажа“