Видеа

News1.mkВидеаОхридПоследни Вести

(ВИДЕО) VOA: Пенизонер од струшко веќе четири години самоиницијативно го чисти снегот од локалните патишта

64 годишниот пенизонер од струшкото село Мислодежда, Љуљзим Мена, веќе четири години самоиницијативно со свое возило, на кое има поставено...

News1.mkВидеаМагазин

(ВИДЕО) Таировиќ -прво наместо „Македонско девојче“ отпеа Бугарско, а сега се извинува и најавува песна „Македонија“

Српската пејачка Теа Таировиќ откако ја разлути македонската јавност со тоа што го промени текстот на македонската песна „Македонско девојче“...

АктуелноВидеаОхрид

(ВИДЕО) ЈП „Водовод“ ја започна првата фаза на „Македонски просветители“ – се поставуваат полиетиленски цефки со голема издржливост

„ЈП Водовод“, денеска започна со градежни активности на улицата „Македонски просветители“. Директорот Сашо Сотироски за Охрид 1 вели дека активностите...

1 51 52 53 54
Page 52 of 54