АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Охрид величествен за Бадник!

Со ѕвезди во рацете и пеење на коледарската песна „Вечниот Бог“ околу 800 деца од Охрид и Дебрца кои се дел од годинешната Бадникова литија утрово го најавија христовото раѓање . Манифестацијата која има десет годишна традиција по пауза од две години поради пандемијата со Ковид 19 е повторно возобновена.
Охрид величествен за Бадник!

извор: ФБ Перчо Божиновски