Видеа

ВидеаВидеоМагазинНаш ИзборНаш избор

(АУДИО) Ви ја промовираме песната „Лагадин“ од Ташко Лаброски а во изведба на Мирко Вретоски

Ви ја промовираме песната „Лагадин“ во изведба на Мирко Вретоски. Музика и текст Ташко Лаброски, аранжман Бојан Џулеиќ. Песната „Лагадин“...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Охрид преполн со странци, гостите презадоволни од гостопримливоста и храната – се играат и ора

Охрид ја живее најдобрата сезона по короната. За летување во „Балканскиот Ерусалим“ се бара кревет повеќе. Хотелските капацитети се исполнети,...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Алексијоски: Колекторот функцира – бидите спокојни, извештајот од ИЈЗ се толкува погрешно

Во Охридското езеро се испуштаат фекалии, колекторскиот сиетм не функционира... се само дел од насловите кои денеска се тема број...

АктуелноВидеаВидеоНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Фекалии од колекторот течеа кај Лагадин, директорот на ЈП „Колекторски Систем“ вели: „Проблемот веднаш беше саниран“

Од шахта на плажата Лаганин попладнево истече феална вода, која протече низ лежалките и заврши во Охридско Езеро. Ова се...

1 21 22 23 53
Page 22 of 53