Република

Наш изборНаш ИзборРепублика

Мицкоски: По прегласувањето во ИЕ5 очекуваме обезбедување двотретинско мнозинство

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по прегласувањето во изборната единици 5 очекува обезбедување двотретинско мнозинство од 62 пратеника во Парламентот....

Наш изборНаш ИзборРепублика

Право на глас на вториот круг од претседателските избори имаат 1.814.317, а на парламентарните 1.815.350 избирачи

На 8 мај, на вториот круг од претседателските избори право на глас имаат 1.814.317 избирачи, додека на парламентарните избори 1.815.350...

Република

Мицкоски: Поучени од христијанските начела, да си ја сакаме државата, ближниот и да направиме се утре да биде подобро од денес

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од негово лично име и од име на партијата, упати честитка до сите верници по...

Република

Силјановска Давкова: Никој нема право да се откажува од апостолот на македонската револуционерна борба Гоце Делчев!

Никој нема право да се откажува од апостолот на македонската револуционерна борба Гоце Делчев! ➡️ Никогаш нема да дозволиме некој...

Наш изборНаш ИзборРепублика

Мицкоски: Денес се поклонивме на македонскиот великан Гоце Делчев со желба за национално обединување по 8-ми мај

Најпрвин ќе ми дозволите на сите православни христијани да им го честитам Христовото воскресение, да им посакам на сите граѓани...

1 2 14
Page 1 of 14