Свет

Наш ИзборНаш изборСвет

Иран започна напад врз Израел: Лансираше десетици беспилотни летала камикази

Иран лансираше десетици беспилотни летала камикази кон Израел  , пренесува National Independent. Иранските државни медиуми претходно потврдија дека иранските командоси...

1 2 6
Page 1 of 6