главни-вести

Актуелноглавни-вестиМакедонијаНаш изборНаш Избор

Авион кој летал од Дортмунд до Охрид, принудно слетал во Венеција

Авион од компанијата WizzAir кој лета на релација Дортмунд-Охрид предмалку поради итен случај беше пренасочен кон Венеција. Авионот побарал итно...

Top NewsАктуелноВидеаВидеоглавни-вестиМакедонијаНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Албанија гради нов пат до Св. Наум и обиколница за Поградец

Република Албанија започна со градба на обиколница која ќе поминува околу градот Поградец, со што при влез на градничниот премин...

Top NewsАктуелноглавни-вестиНаш изборНаш ИзборОхрид

Адвокати од Охрид се подготвуваат да го бранат Г.И. ако го гонат кривично за демолирањето на таблата на „Цар Борис Трети“

Адвокати ( порано активни во политиката ) од Охрид се подготвени да го бранат лицето со иницијали Г.И. кое со...

Актуелноглавни-вестиНаш изборНаш ИзборОхрид

Адвокатот Стојан Велјаноски MVP на „Адвокатските спортски игри“

Адвокатот Стојан Велјаноски беше прогласен за најкорисен играч на игрите или MVP, на овогодинешните  „Aдвокатски спортски игри“ на кои адвокатите...

Top NewsАктуелноглавни-вестиИздвојувамеНаш изборНаш ИзборОхридПоследни ВестиРепублика

УАПСЕНИ мајка и ќерка од Кореа кои напаѓале луѓе во Охрид

Вистиснка драма се случувала вчера на улицата Партизанска во Охрид, во близина на православната црква Свети Никола, каде две жени...

1 2 7
Page 1 of 7