Актуелноглавни-вестиМакедонијаНаш изборНаш Избор

Авион кој летал од Дортмунд до Охрид, принудно слетал во Венеција

Авион од компанијата WizzAir кој лета на релација Дортмунд-Охрид предмалку поради итен случај беше пренасочен кон Венеција.

Авионот побарал итно слетување во Венеција, но во моментов не е позната причината поради која тоа го побарал.

Авионот во моментов додека се наоѓал во воздушниот простор на БИХ, свртел од курсот и се пренасочил кон Венеција.