Видеа

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) За 6 часа и 40 минути Марко Пејчиновски успешно го заврши второто препливување од Радожда до Градиште

Со време од 6 часа и 40 минути, младиот охридски пливачки херој Марко Пејчиновски успешно го заврши второто препливување од...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Подводна авантура низ Охридско Езеро, нуркачите од „Акватек“ во дружба со ендемични видови

Подводна авантура низ Охридско Езеро, едно од најстарите езера во светот. Се дружиме со живи фосили и ендемични видови. Температура...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Во „Св. Еразмо“ се применува нова метода „Артроскопска хирургија на рамен зглоб“

Специјализираната болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо“ од Охрид, започна со примена на нова метода „Артроскопска хирургија на рамен...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

Спасовски во работна посета на СВР Охрид и Регионалниот центар за гранични работи „Запад“

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски реализираше работна средба со раководствата на Секторот за внатрешни работи Охрид и Регионалниот...

АктуелноВидеаВидеоМагазинПоследни Вести

(ВИДЕО) „COUGAR“- Нова песна и видео спот на Охридскиот рап – артист и DJ Багзи заедно со познатиот продуцент Мечкаров

Денес се промовира најновата песна „COUGAR” и видео записот за истата на охридскиот рап-артист и DJ Багзи заедно со познатиот...

1 46 47 48 52
Page 47 of 52