Видеа

News1.mkВидеаОхридПоследни Вести

(ВИДЕО) VOA: Пенизонер од струшко веќе четири години самоиницијативно го чисти снегот од локалните патишта

64 годишниот пенизонер од струшкото село Мислодежда, Љуљзим Мена, веќе четири години самоиницијативно со свое возило, на кое има поставено...

News1.mkВидеаМагазин

(ВИДЕО) Таировиќ -прво наместо „Македонско девојче“ отпеа Бугарско, а сега се извинува и најавува песна „Македонија“

Српската пејачка Теа Таировиќ откако ја разлути македонската јавност со тоа што го промени текстот на македонската песна „Македонско девојче“...

1 47 48 49 51
Page 48 of 51