Видеа

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) „Снегулка“ – Охридската новогодишна бајка низ звуците на Александар Петрески и Марија Цветановска

Александар Петрески ја промовира нова новогодишна детска песна, испеана од возрасни вокали. https://www.youtube.com/watch?v=Fywy_fnZaK4 „Кога бев дете, имав преголема желба за...

АктуелноВидеаОхрид

(ВИДЕО) Презентиран проектот за реконструкција и модернизација на Специјализираната болница за превенција, лекување и рехабилитација на кардиоваскуларни заболувања „Свети Стефан”

Презентиран проектот за реконструкција и модернизација на Специјализираната болница за превенција, лекување и рехабилитација на кардиоваскуларни заболувања „Свети Стефан” во...

АктуелноВидеаВидеоМагазинМакедонијаНаш изборНаш ИзборОхридПоследни Вести

(ВИДЕО) Среде зима невреме со град го погоди Охрид

Среде зима, Охрид утрово беше погоден од силен град кој неколку минути интензивно паѓаше во градот. Температурата на воздунот утрово...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Повторно прекинат доводот на струја до дигиталниот споменик на Григор Прличев – на кого му пречи?

Кратка информација за сите кои нѐ прашуваа зошто дигиталниот споменик на Григор Прличев не функционира периодов. Неодамна, од сѐ уште...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) На новиот автопат Охрид – Кичево се појави езерце, нема канал, а шахтата не е функционална!

На автопатот Охрид - Кичево, се појави езерце кај Оровник. Граѓните на соцојалните мрежи објавуваат видеа и коментираат дека после...

Top NewsАктуелноВидеаВидеоглавни-вестиМакедонијаНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Албанија гради нов пат до Св. Наум и обиколница за Поградец

Република Албанија започна со градба на обиколница која ќе поминува околу градот Поградец, со што при влез на градничниот премин...

1 25 26 27 44
Page 26 of 44