АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Дечињата ја носат најрадосната вест – И по чаршијата во еден глас се пее Вечниот бог“

Неколку стотини деца учествуваа на годинешната бадникова поворка низ улиците на Охрид, ден пред големиот христијански празник Божик. Тие со бадникови гранчиња во рацете и со песна ја донесоа веселата вест за Христовото раѓање.