Видеа – Страница 44 – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024

Видеа

АктуелноВидеаВидеоОхрид

Спасовски во работна посета на СВР Охрид и Регионалниот центар за гранични работи „Запад“

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски реализираше работна средба со раководствата на Секторот за внатрешни работи Охрид и Регионалниот...

АктуелноВидеаВидеоМагазинПоследни Вести

(ВИДЕО) „COUGAR“- Нова песна и видео спот на Охридскиот рап – артист и DJ Багзи заедно со познатиот продуцент Мечкаров

Денес се промовира најновата песна „COUGAR” и видео записот за истата на охридскиот рап-артист и DJ Багзи заедно со познатиот...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Се гордееме со делата на Охридскиот архитект и конзерватор Тодор Паскали – „Куќата на Робевци“, „Св. Пантелејмон“, Хотелот „Бисер“ …

Да не се заборават делата на Охридскиот архитект и конзерватор Тодор Паскали. Македонска АРХитектура Денешната објава ја посвети на еден...

АктуелноВидеаВидеоИнтервјуаОхрид

Славески: Јавниот долг е загрижувачки, може да ја премине црвената линија

Цените растат, животниот стандард паѓа, граѓаните загрижени, Владата смирува, опозицијата обвинува. Тие велат дека мерките од Владата не покажале резултати...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Донев: Преку 150 планови кои ги работела оваа локална самоуправа се потпишани од лица кои немале овластување, сега мора да ги вратиме назад, кој ќе сноси одговорност за ова?

Бурна седница на советот на Општина Охрид. Советниците дискутираат за тоа што сработиле ЈП во во изминатите три месеци. Претседателот...

1 43 44 45 49
Page 44 of 49