Uncategorized

UncategorizedОхрид

Бреинобреин програмата успешно се спроведува веќе 13 години во Центарот за развивање на животни вештини Бреинобреин-Црвен крст Охрид

Во јуни 2003 година во Ченаи, Индија, започна со работа БРЕИНОБРЕИН - првата Светска Академија за развивање на животни вештини...

Uncategorized

Беспрекорни 7 медали и пехар на ”СОФИЈА ОПЕН 2023”за Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација, Благодарение на генералниот спонзор ПН МЕТАЛ, изминатиов викенд на 03.06 -04.06 2023, учествуваше на еден од...

UncategorizedАктуелноОхрид

(ВИДЕО) Другари од детство се сретнаа после 40 години – Приказната на Професорката Ангела Крстаноска Паскуале и Рони

Животот пишува романи. Велат пријателите од детство се силно поврзани и тоа пријателство трае цел живот, без разлика каде и...

UncategorizedАктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Средба на градоначалникот Пецаков со германската амбасадорка Дрекслер

Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков денеска оствари протоколарна средба со новоименуваната германска амбасадорка во  земјава Н.Е.  Петра Дрекслер. На средбата...

UncategorizedАктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Градоначалникот Пецаков оствари средба со новиот бугарски конзул Димитров

Протоколарна средба, денес, оствари градоначалникот Кирил Пецаков со новиот Бугарски конзул Николај Димитров. На средбата соговорниците разговараа на повeќе теми,...

UncategorizedАктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Христијана Парулеска европски шампион, за прв пат на Европско Теквон-до ИТФ првенство се слушна и Македонската химна

За прв пат на Европско Теквон-до ИТФ првенство се слушна и Македонската химна, Hristijana Paruleska европски шампион , спаринг борби...

UncategorizedАктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Донев: ЈП како гарант дава една од деловните простории, а тоа го прави за да не биде извршен деловниот простор, зашто сметката на ЈП е блокирана

Претседателот на Советот, Сашо Донев денеска на 26. седница истакна дека треба да се анализираат и причините кога се носат...

1 2 8
Page 1 of 8