Видеа

ВидеаНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Донев: Владата на ВМРО-ДПМНЕ отсекогаш била и ќе биде влада која искрено го поддржува Охрид

Вечерва пред граѓаните во Охрид се обратија и тројцата кандидати за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Твоја Македонија“ од Охрид...

АктуелноВидеаВидеоНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Моќно и сигурно, ВМРО-ДПМНЕ од Охрид традиционално ја започна кампањата за парламентарните избори

Огромен број граѓани вечерва присуствуваат на големиот народен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид од каде партијата традиционално ја започнува кампањата...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

Мицкоски: Направивме увид во градежните активности во 3 клучни проекти спортска сала, училиште и авантуристички парк, по формирање на влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе се реализираат уште поголем број проекти

Градежните активности и реализацијата на проектите во општина Охрид продолжуваат со несмалена динамика. Градоначалникот Пецаков заедно со тимот, администрацијата, советниците...

ВидеаВидеоРепублика

Оџата од Арачиново за Рамазан Бајрам добил подарок автомобил „мерцедес“

Оџата од Општина Арачиново за муслиманскиот празник Рамазан Бајрам добил подарок автомобил „мерцедес“ како „благодарница за неговиот придонес за арачиновци“....

АктуелноВидеаВидеоНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Во промотивно видео на АППТМ емитуван на РАИ, Охрид наречен престолнина на Бугарско Царство

ИМА ЛИ ВЛАДАТА КОНТРОЛА ШТО СЕ ОБЈАВУВА ВО ПОРМОТИВНИТЕ МАТЕРИЈАЛИ ЗА КОИ ТРОШИ НАРОДНИ ПАРИ ? ! Во промотивен прилог...

1 2 3 4 53
Page 3 of 53