Видеа

АктуелноВидеаВидеоОхрид

Пецаков: Од денеска ЈП „Нискоградба“ е одблокирано и исто како општина Охрид веќе нема долгови и ќе функционира отворено

Од денеска јавното претпријатие „Нискоградба“ е одблокирано и исто како општина Охрид веќе нема долгови и ќе функционира отворено и...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Кривични пријави и предлог за отстранување од работа за две лица од ПС за ГП Ќафасан за примање поткуп

Ставаме крај на селективното постапување и ја засилуваме борбата против корупцијата и криминалот во полициските редови. Во таа насока, министерството...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Реконструкцијата на улицата пред новиот трговски центар пред самиот крај

Реконструкцијата на улицата кај новата автобуска станица финишира.Се средуваат тротоарите пред новиот трговски центар. https://www.youtube.com/watch?v=Cf15t_BJ8Iw&ab_channel=Ohrid1%2FNews1 https://www.youtube.com/watch?si=PZainIOQtf_3bicb&fbclid=IwAR0w_KxQlJwUdvMD7Fm_gDzEJPUHc0PCsj1E-PxMrZIq5a54kD-sLOl13Uc&v=2h-AvKP2iTI&feature=youtu.be...

АктуелноВидеаНаш ИзборНаш изборОхрид

На ридот кај Горица градежна механизација го средува просторот каде треба да се гради хотел

Градежна механизација го расчистува просторот на ридот кај Горица каде треба да се гради хотел.  Ова земјиште е продадено на...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Нашиот Ракометар Андоноски со својот гол, во последна секунда му носи победа на својата екипа од Италија

Нашиот Ракометар Андоноски од Охрид со својот гол,во последна секунда му носи победа на својата екипа од Италија,во Италјанско првенство,...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Најдески: Алгата за Буково е набавена на тендер од операторот со пониска цена, ЈП нема обврска да ги искористи сите количини, туку зависно потребите на терен

Директорот на ЈП „Охридски Комуналец“, Сашо Најдески, објаснува за третирањето на депонијата Буково со природен препарат на база на екстрат...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) ЈП Водовод интензивно работи на санирање на дефектот во системот за водоснабдување кој се случи вчера на булеварот „Туристичка”

Екипи на јавното претпријатие „Водовод“ продолжуваат со санирање на дефектот во системот за водоснабдување кој се случи вчера на булеварот...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Дежурните екипи на ЈП Охридски Комуналец и денеска мобилни за побрзо расчистување на снегот

Оперативните служби на терен и денеска, продолжуваме со санирање на состојбата по снежните врнежи ⬅️ https://www.youtube.com/watch?v=D2QvuT0NcDU&ab_channel=Ohrid1%2FNews1 ❄️После вчерашните снежни врнежи...

1 3 4 5 51
Page 4 of 51