Видеа

АктуелноВидеаВидеоОхрид

Ковачевски: Процедурите се олеснети, компаниите да инвестираат во фотонапонски централи за долгорочно помали сметки за струја

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Охрид ја посети фабриката за производство на печурки Органска Буковка ДОО. Оваа компанија со користење...

АктуелноВидеаОхрид

(ВИДЕО) Ковачевски посети семејство во Охрид кое користи струја од фотоволтаици

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска во Охрид го посети семејството Тодороски, кое има инсталирано кровна...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Аврамовска: Јас само ги следам партиските насоки и партиската идеологија, работам чесно, немам ништо против вас лично

Одговор на Виолета Аврамовска на демантот кој од говорницата го даде советникот Бесник од ДУИ, а се однесува на соопштението...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Водоводната мрежа во Охрид се распаѓа – до што не доведоа децениските партиски вработувања?

Водоводната мрежа во Охрид се распаѓа. После децении планирање само партиски вработувања и немање никаков план за обнова на мрежата...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

СВР Охрид: Во сообраќајната несреќа кај Св. Еразмо почина едно лице, а повредени се пет лица

Денеска околу 16.40 часот на магистрален пат Охрид-Кичево се случи сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „киа рио“ со охридски регистарски...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ФОТО и ВИДЕО) Тешка сообраќајна несреќа кај Св Еразмо, уште една жртва на автопатот на смртта

Тешка сообраќајна несреќа кај Св Еразмо пред влезот на Охрид. Во несреќата учествувале повеќе возила. Неофицијално загина едно лице, жител...

ВидеаВидеоНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Легендариот охридски радио водител Жанко Зш Голабоски фрли „бидермаер“

Легендарниот радио водител Жанко Зш Голебоски, кој скоро 20 години на фрекфенцијата на Супер Радио го боди Охрид испраќајќи позитивна...

1 2 3 18
Page 2 of 18