Top News

Top NewsМакедонијаПоследни Вести

Османи: Предлозите на МНР за амбасадори – Агнеса Руси Поповска во Бугарија, Фрчкоски во ОН, Агрон Буџаку во Канада

По добиените агремани и потпишаниот указ од страна на претседателот Пендаровски, Министерот за надворешни работи Бујар Османи на својот ФБ...

Top NewsПоследни ВестиРегион

Eксплозив пред куќата на претседателот на Фудбалскиот сојуз на Албанија, во потрага по маскираниот маж блокирани делови од Драч

Маскирано лице поставило експлозив пред куќата на претседателот на Фудбалскиот сојуз на Албанија, Арманд Дуке, но во експлозијата нема повредени,...

1 2 3
Page 3 of 3