News1.mk

News1.mkАктуелноОхридПоследни Вести

Мицкоски од Охрид: Час поскоро на предвремени избори, без техничка влада и со една изборна единица

Час поскоро треба да се случат предвремени парламентарни избори. Ова парламентарно мнозинство и владата на ДУИ администрирана од Ковачески се...

News1.mkглавни-вестиМакедонијаНаш избор

(ФОТО) Охриѓанецот Каневче на Водици со хуманитарна акција во Битола

Пакетчиња, играчки, едукативни и забавни содржини поделивме на над 50 дечиња од еднородителски семејства, дечиња на невработани родители, од згрижувачки...

1 2 6
Page 1 of 6