News1.mk

News1.mkНаш изборНаш Избор

Ковачевски на средба со г.г. Стефан: Историската одлука на Вселенската Патријаршија е признание за вековното постоење на МПЦ-ОА

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска оствари средба со Архиепископот Охридски и Македонски и поглавар Македонската...

News1.mk

Работниците порачуваат: Бараме нашите барања веднаш да бидат разгледани, Држава ви изградивме, без плата не оставивте, затоа, прифатете ги нашите барања

Не може, работодавачи и газди, да ви бидеме робови седум дена во неделата. Ќе блокираме се и многу лесно овој...

News1.mk

(ВИДЕО) СОНК и Владата се договорија, зголемувањето на платите на просветните работници ќе биде за 12% – учениците најверојатно во училиште во среда

Синдикатот за образование, наука и култура и Владата на денешниот состанок договорија зголемување на платите во образованието. - После повеќе...

1 2 3 16
Page 2 of 16