Последни Вести

АктуелноВидеаВидеоОхридПоследни Вести

(ВИДЕО) Охриѓани добија виртуелен сограѓанин – можете да имате непосредна интеракција со дигиталната свест на Вториот Хомер

Синоќа на плоштадот на уметноста Долна Порта, беше промовиран дигитален паметен споменик кој ги вкрстува вештачката интелигенција и виртуелната реалност...

АктуелноОхридПоследни Вести

Ревизорите утврдија дека се потрошени 58 милиони евра само за камати и провизии за патишта и пруги што ги нема

Трошоците за изградба на патиштата и пругите во Северна Македонија вртоглаво растат, а на започнатите проекти и по повеќе години...

ХЕРОИТЕ на Охрид го „гланцаат“ градот
АктуелноВидеаВидеоНаш изборНаш ИзборОхридПоследни Вести

„Комуналец“ чисти додека младите се забавуваат на изгрејсонце во центарот на Охрид

Екипите на ЈП Охридски Комуналец продолжуваат со своите редовни активности, додека атмосферата во центарот на Охрид на изгрејсонце е весела...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхридПоследни Вести

Скојанец ( малолетник ) се затрул пијанејќи се во диско во Охрид

Едно малолетно лице од Скопје како последица на неконтролирано и прекумерно консумирање алкохол колабирало на забава организирана во ноќен клуб...

Актуелноглавни-вестиМакедонијаНаш ИзборНаш изборОхридПоследни Вести

Охриѓанка уапсена на Охрид Колинг заради поседување бела дрога

Едно женско лице од Охрид привела полицијата ноќеска во комплексот „Касарна“ во Охрид на фестивалот „Охрид Колинг“. Кај девојката била...

Актуелноглавни-вестиМакедонијаНаш ИзборНаш изборОхридПоследни ВестиРепублика

Туристи од Романија се тепале во автобус кај Ботун

Синоќа околу 23 часот во селото Ботун, во општина Дебрца, во туристички автобус со регистарски ознаки на Романија дошло до...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхридПоследни Вести

Интернет порталите го одржаа Охрид и натаму да биде втор медиумски центар во Македонија

Охрид останува втор медиумски центар во Македонија и во новото време , кога во последните години медиумите во светот (...

1 2 3 4 11
Page 3 of 11