Последни Вести

ХЕРОИТЕ на Охрид го „гланцаат“ градот
АктуелноВидеаВидеоНаш ИзборНаш изборОхридПоследни Вести

„Комуналец“ чисти додека младите се забавуваат на изгрејсонце во центарот на Охрид

Екипите на ЈП Охридски Комуналец продолжуваат со своите редовни активности, додека атмосферата во центарот на Охрид на изгрејсонце е весела...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхридПоследни Вести

Скојанец ( малолетник ) се затрул пијанејќи се во диско во Охрид

Едно малолетно лице од Скопје како последица на неконтролирано и прекумерно консумирање алкохол колабирало на забава организирана во ноќен клуб...

Актуелноглавни-вестиМакедонијаНаш изборНаш ИзборОхридПоследни Вести

Охриѓанка уапсена на Охрид Колинг заради поседување бела дрога

Едно женско лице од Охрид привела полицијата ноќеска во комплексот „Касарна“ во Охрид на фестивалот „Охрид Колинг“. Кај девојката била...

Актуелноглавни-вестиМакедонијаНаш изборНаш ИзборОхридПоследни ВестиРепублика

Туристи од Романија се тепале во автобус кај Ботун

Синоќа околу 23 часот во селото Ботун, во општина Дебрца, во туристички автобус со регистарски ознаки на Романија дошло до...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхридПоследни Вести

Интернет порталите го одржаа Охрид и натаму да биде втор медиумски центар во Македонија

Охрид останува втор медиумски центар во Македонија и во новото време , кога во последните години медиумите во светот (...

АктуелноОхридПоследни Вести

На плажи „Славија“ и „Љубаништа“, ќе бидат поставени пристапни рампа за лицата со посебни потреби

На популарните плажи „Славија“ и „Љубаништа“, утре ќе бидат поставени пристапни рампа за лицата со посебни потреби. – Утре, понеделник,...

1 2 3 10
Page 2 of 10