Последни Вести

News1.mkАктуелноОхридПоследни Вести

Мицкоски од Охрид: Час поскоро на предвремени избори, без техничка влада и со една изборна единица

Час поскоро треба да се случат предвремени парламентарни избори. Ова парламентарно мнозинство и владата на ДУИ администрирана од Ковачески се...

News1.mkАктуелноМагазинПоследни Вести

Небото се отвора: Вечерва по полноќ погледнете во небото и замислете јасна и недвосмислена желба

Празникот Водици,Богојавление, народот го празнува како еден од најголемите христијански празници, зашто на тој ден според верувањето Исус Христос е...

1 9 10 11
Page 10 of 11