Последни ВестиРегион

Во Србија распишани парламентарните и претседателските избори

Претседателот на српскиот парлемент, Ивица Дачиќ ги распиша денеска изборите за претседател на Србија. Ќе се одржат на 3 април, заедно со парламентарните и локалните избори.

Дачиќ ги повика сите кандидати да се пријават за претседателските избори.

 

извор/фото: агенции