Видео

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Силно невреме во Охридско-Струшкиот регион, интензивен дожд, силен ветер и град

Незапамтено невреме го погоди Охрид. Силен град го погоди поширокото подрачје на градот и предизвика штети врз хортикултурата и земјоделските...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Тотален хаос на стариот пат Охрид – Струга, се беше блокирано, за да поминат делегациите

Тотален хаос на стариот пат Охрид - Струга. Нервозни возачи, паркирани автомобили, пцовки, дофрлања, негодувања од револтирани возачи шо се...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) „Јас сум Тони Менкиноски“ – Охриѓани пред судот како поддршка на адвокатот Тони Менкиноски

Пред Охридскиот основен суд  во моментов има протестот на група граѓани под слоганот „Јас сум Тони Менкиноски“.  И Охриѓани му...

АктуелноВидеаВидеоНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Локалната и туристичкиот сектор едногласни дека не е момент да се затвори влезот од Охрид, од СВР уверуваат дека приодните патишта се безбедни

На иницијатива на градоначалникот Кирил Пецаков денеска во општина Охрид се одржи состанок поврзан со новото сообраќајно решение на влезот...

1 24 25 26 57
Page 25 of 57