Актуелно

АктуелноВидеаОхрид

(ВИДЕО) Групата „Шармер“ не потсети на хитот „Нова година“ – момците од групата некогаш и сега

Групата „Шармер“ која годинава одбележува 30 години од формирањето и успешниот концерт во 1991-ва година, денеска го објави, како што...

АктуелноОхрид

(ФОТО) Се променува водоводната и канализационата мрежа во ОУ „Братство Единство “ – Лескајца

Во насока на подобрување на условите во образовните институции, започнавме со активности за промена на водоводната и канализационата мрежа во...

АктуелноНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Огромен успех на студентите од ФТУ на XVIII меѓународен гастрономски натпревар во Истанбул – освоија две златни, една сребрена и три бронзени медали

Тимот студенти на насоката Гастрономија од Факултетот за туризам и угостителство-Охрид забележа огромен успех на XVIII меѓународен гастрономски натпревар во...

АктуелноОхрид

Ковачевски од Охрид до младите советници: Од вас очекувам реализација на ветеното, чесна работа и достапност за граѓаните

Денеска во Охрид, претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски се сретна со млади советници во Советите на Општините од редовите на...

АктуелноОхрид

Честитка од ОК ВМРО ДПМНЕ за католички Божик: Секој дом нека биде исполнет со радост, спокој и мир, а срцата на сите верници со љубов

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид упатува честитки до сите верници кои го слават големиот христијански празник Божиќ според Грегоријанскиот календар. Раѓањето Христово...

АктуелноОхрид

(ФОТО) Студентите од ФТУ стоплија 100 детски срца, им подарија пакетчиња на дечињата од Здружението „Во мојот свет“

Денес, студентите од Факултетското Студентско Собрание (ФСС) при ФТУ-Охрид го реализираа својот прв проект за оваа академска година, а воедно...

1 790 791 792 801
Page 791 of 801