Социјални Мрежи

АктуелноМагазинМакедонијаНаш изборНаш ИзборОхридСоцијални Мрежи

(ФОТО) Канео и хеликоптер МИ-8 во низок лет над езерото

Неверојатна фотографија на Александар Менкиноски од иконографската црква Свети Јован - Канео и хеликоптер Ми-8 на АРМ кој надлетува ниско...

АктуелноОхридСоцијални Мрежи

Детали околу овогодинешното издание на Охридскиот пливачки маратон ќе бидат објавени во текот на утрешниот ден

Охридскиот пливачки маратон e oбележје на Охрид, а со неговата долгогодишна традиција постана и државно и светско обележје. Затоа Охридски...

АктуелноОхридСоцијални Мрежи

Пецаков: Охрид доби дигитален паметен споменик кој ги вкрстува вештачката интелигенција и виртуелната реалност

Синоќа го промовиравме дигиталниот паметен споменик кој ги вкрстува вештачката интелигенција и виртуелната реалност во уникатно футуристичко искуство за граѓаните...

АктуелноОхридСоцијални Мрежи

(ФОТО) По вчерашниот протест, Мицкоски утрово се искачи на врвот на Галичица

Откако вчера се одржа протестот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за промени, лидерот на партијата, Христијан Мицкоски денеска планинареше на Галичица. Тој...

АктуелноОхридСоцијални Мрежи

Пецаков: Благодарност за довербата на претседателот Христијан Мицкоски и мојот реизбор во Извршниот Комитет на ВМРО ДПМНЕ!

Благодарност за довербата на претседателот Христијан Мицкоски и мојот реизбор во Извршниот Комитет на ВМРО ДПМНЕ! Со истата желба, енергија...