Охрид

АктуелноВидеоОхрид

(ВИДЕО) И рибите ли „прават“ палачинки? Пластична амбалажа, шишиња, гума од точак – секојдневно се вадат од Езеро

Некако ни стана навика после тренинг да собериме едно врешче џубре. Вчера собравме многу пластична амбалажа од храна, некое пластично...

АктуелноВидеоОхрид

(ВИДЕО) Спортскиот херој Марко Пејчиновски најави нов подвиг – 10 препливувања во 10 викенди, да исплива 250 километри, побара само да го поддржиме

Младиот спортски херој Марко Пејчиновски за летово најави нов подвиг. „Откако ја започнав својата пливачка кариера, па се до денеска,...

АктуелноОхрид

ОК ВМРО ДПМНЕ Струга: Во ставката репрезентација за градоначалник за четири години потрошени се околу 140 илјади евра

Советниците од владеачката коалиција СДСМ и ДУИ во континуитет секоја година го гласаат буџетот на Општина Струга во кој во...

АктуелноОхрид

Владиката Тимотеј за Алфа: Ние не се откажуваме ниту од името Македонска православна црква, ниту од Охридска Архиепископија!

Црквата од Охрид: Македонската православна црква не смее да го користи името „Македонија“ или „македонска“, ова стои во оригиналното соопштение...

1 567 568 569 705
Page 568 of 705