ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноОхрид

Пецаков: Ние како локална самоуправа ја имаме Стратегијата за родова еднаквост, а во процес на изработка е и Стратегијата за развој на женско претприемништво за Југозападниот регион

Синоќа во Охрид се одржа завршната конференција на проектот: “Мерки за зајакнување на женски бизниси по Ковид -19“, кој го...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Активностите за асфалтирање на градските улици продолжуваат

Активностите за асфалтирање на градските улици продолжуваат. Денеска се одвиваат на улица „8ми Март“. Асфалтираната површина на улицата изнесува околу...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Градоначалникот Пецаков изврши увид на новите инвестициски активности во ОЕМУЦСв.Наум Охридски

Градоначалникот Кирил Пецаков денеска изврши увид на новите инвестициски активности во ОЕМУЦ „Свети Наум Охридски“. Во моментот се врши поставување...

АктуелноОхрид

Базенот “Атина Бојаџи” три дена ќе биде затворен за користење поради Државното првенство во пливање кое после две децении повторно ќе се одржи во Охрид

ЈП "Билјанини Извори" ја известува јавноста дека денес, утре и задутре, 15/16/17 јули, базенот "Атина Бојаџи" ќе биде затворен за...

1 573 574 575 751
Page 574 of 751