четврток, февруари 29, 2024

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

News1.mk

Нови цени на горивата – од полноќ дизелот поскапува за 4 денари

Регулаторната комисија за енергетика одлучи и ги соопшти новите цени на нафтените деривати. Согласно одлуката, од полноќ цената на бензините...

АктуелноОхрид

(ФОТО) Авторката на скулптурата „Весна“ во метеоролошка станица: Очите и се сини и асоцираат на ведро небо без облаци

Во рамките на одбележувањето на Светскиот метеоролошки ден, пред Метеоролошката станица во Охрид беше откриена скулптура, наречена „Весна“ по старословенската...

АктуелноОхрид

УХМР го одбележа Светскиот метеоролошки ден – највисоката измерена температура на воздухот во Охрид била 37,5 степени

Под мотото „Навремено предупредување и навремена акција“, Управата за хидрометеоролошки работи денеска во Охрид го одбележа Светскиот метеоролошки ден –...

АктуелноОхрид

Пецаков: Општина Охрид преку програмата „ЕУ за Општините“ го реализира проектот „Ohrid GO“ кој е во вредност од 716.766,00 eвра

На пригодна свеченост, денес, го потпишав договорот за кофинансирање на проекти во рамки на програмата „ЕУ за Општините“ и „Прекугранична...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Свечено потпишување на договорите за кофинансирање на проекти во рамки на “ЕУ за општините” и “Прекугранична соработка”

На пригодна свеченост, денес, градоначалникот Кирил Пецаков, го потпиша договорот за кофинансирање на проекти во рамки на програмата „ЕУ за...

АктуелноОхрид

Исчезна Охриѓанец, последен пат виден вчера на градскиот кеј – носи темно сина јакна, темно сиви фармерки, плави патики и плетено капче

АПЕЛ 63 годишниот Владо Ќосески, последен пат е виден вчера, 21 март во 13:00 часот. Излезен бил на пешачење, облечен...

1 574 575 576 650
Page 575 of 650