четврток, февруари 29, 2024

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноОхрид

Денеска во Охрид нови 10 случаи со ковид и оздравени 4 пациенти

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.787 тестови,...

АктуелноВидеоОхрид

(ВИДЕО) Туристичкиот сектор од Врњачка Бања и ХОТАМ потпишаа договор за соработка – контретните чекори ќе се прецизираат на состанок во Охрид

Претставници од Туристичкиот сектор од Врњачка Бања и ХОТАМ од Македонија, Ѓорге Макујевиќ и Крсте Блажевски, вчера на Белградскиот саем...

АктуелноОхридПоследни Вести

Координативен кризен штаб: Усвоен предлогот за укинување на обврската за носење маски во основните училишта

Главниот координативен кризен штаб за справување со КОВИД-19 (ГККШ) на денешната седница одлучи да ја прифати препораката на Комисијата за...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Пецаков: По пауза од две години, Охрид повторно претставен на Саемот за туризам во Република Србија

Во рамки на саемот зборував пред учесниците на Саемот и српските туристички работници за туристичките вредности и потенцијали на Охрид....

1 572 573 574 650
Page 573 of 650