Видео

АктуелноВидеаВидеоОхрид

Пецаков: Со домаќинско, чесно и одговорно работење го подмиривме долгот во образование и сега вложуваме училиштата да ги направиме современи и енергетски ефикасни

Денеска сме во Охрид, повторно, заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и презентираме сето она што во овој период...

АктуелноВидеаВидеоНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Охрид без пракирани возила на Туристичка – може ли секогаш да е вака ?

Денес главната сообраќајна артерија на Охрид, „Булевар Туристичка“ е без правилно и не правилно паркирани возила. Тротоарите се слободни и...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

Ковачевски-Ескобар од Охрид: Северна Македонија кредибилен партнер на меѓународната заедница

Премиерот Ковачевски вечерва во Охрид се сретна со специјалниот претставник на САД за Западен Балкан и заменик помошник државен секретар...

ВидеаВидеоРегион

(ВИДЕО) Во Основниот суд во Подгорица утрово експлодираше бомба, неофицијално има загинати и повредени

Во подгоричкиот суд утрово експлодирала бомба. Неофицијално има загинати и повредени, пренесува РТЦГ, не прецизирајќи за колку лица станува збор....

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Донев: За време на претходната власт шефови на кабинет на градоначалникот, со договор на дело, земале и по 40.000 денари плата, тоа е мегаломанство и злоупотреба на должност

Како претседател на ВМРО ДПМНЕ додека бевме во опозиција, реагирав не со соопштениеја како сега, туку со прес пред новинари...

ВидеаВидеоНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Реална закана Охридскиот регион од заштитено подрачје под УНЕСКО, да се најде на листата на светско наследство во опасност – Владата не прави ништо

Урбанизацијата, дивоградбите и загадувањето се реална закана Охридскиот регион од заштитено подрачје под УНЕСКО, да се најде на листата на...

1 31 32 33 58
Page 32 of 58