четврток, февруари 29, 2024

Видео

ВидеаВидеоНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Реална закана Охридскиот регион од заштитено подрачје под УНЕСКО, да се најде на листата на светско наследство во опасност – Владата не прави ништо

Урбанизацијата, дивоградбите и загадувањето се реална закана Охридскиот регион од заштитено подрачје под УНЕСКО, да се најде на листата на...

АктуелноВидеаВидеоМагазин

(ВИДЕО) Петар Маркоски, охриѓанец со светска слава, најновото видео „I WILL SURVIVE“, со Бенедета Карета

Македонија има свој заводник на виолина, како светски познатиот Хрват Стјепан Хаусер од 2 Cellos.  Нашиот Петар е шармантен, талентиран...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Сообраќајна несреќа на кружниот тек на Бул. Туристичка со Абас Емин

Сообраќајна несреќа на кружниот тек на Бул. Туристичка со Абас Емин. Полицијата врши увид. https://www.youtube.com/watch?v=A64StARIX-4&ab_channel=%D0%98%D0%BD%D1%84%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%81 извотр: Охрид 1...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Возобновувањето на традиција во Охрид за Водици во 1993, снимка од документариот филм – Македонија: Границите на раздорот

Почетните неколку минути од документарниот филм „Macédoine: les frontières de la discorde“ (Македонија: границите на раздорот) од 1993 година, на...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Нуркачите денеска ги чистеа плитките води околу пристаништето – просторот подготвен за скокачите по светиот крст

Денес ги чистевме плитките води околу пристаништето. Лименки, чаши, шишиња, конзерви и метални предмети 'рѓосани... Погледнете како изгледаше денешната акција....

1 26 27 28 52
Page 27 of 52