Видеа

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) ЈП „Нискоградба“ врши комплетна реконструкција на траса од канализацијата на ул. Галичица

По низата поплаки од граѓани од ул Галичица, дека им се поплавени подрумските простории, ЈП Нискоградба врши комплетна реконструкција на...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Сообраќајна несреќа, возило излета од патот Струга-Дебар, пред с.Враништа

Утрово на регионалниот пат Струга-Дебар, во непосредна близина на с.Враништа се случи тешка сообраќајна незгода. При сударот патничко моторно возило...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Пецаков: Нека ни биде честит големиот државен празник, 23-ти Октомври – Денот на македонската револуционерна борба

Нека ни биде честит големиот државен празник, 23-ти Октомври - Денот на македонската револуционерна борба, ден кога е формирана Македонската...

АктуелноВидеаОхрид

(ВИДЕО) Ранохристијанска базилика на локалитетот “Манчевци” обрасната со трева – трња ги прекриваат мозаиците од IV-V век од нашата ера

Ранохристијанска базилика на локалитетот "Манчевци" обрасната со трева и трња.Трња ги прекриваат мозаиците. Од горниот дел буквално се спуштаат по...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Матески: Протестираме за редовна исплата на плата, но и поради незадоволството од продлабочувањето на проблемите во Поштата

Вработените во Македонска пошта, од денеска започнаа со предупредувачки протест во траење од половина час, незадоволни од продлабочувањето на проблемите...

1 39 40 41 54
Page 40 of 54