Наш избор

Актуелноглавни-вестиНаш ИзборНаш изборОхрид

Адвокатот Стојан Велјаноски MVP на „Адвокатските спортски игри“

Адвокатот Стојан Велјаноски беше прогласен за најкорисен играч на игрите или MVP, на овогодинешните  „Aдвокатски спортски игри“ на кои адвокатите...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Пецаков: Верувам дека младите од Охрид со нивната енергија и елан, овде ќе имаат оптимални услови за развивање на креативни идеи и реализација на проекти од најразлични области

Денес со пригодна свеченост во просториите на некогашната касарна го отворивме Младинскиот Центар – Охрид, прв во Македонија и во...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Денеска во ТИРЗ Струга отворање на канадската компанија „Магна Мирорс“

Во Технолошко-индустриската развојна зона во Струга денеска ќе биде отворена канадската компанија „Магна Мирорс“ која произведува автомобилски системи, модули и...

1 162 163 164 303
Page 163 of 303